Ads

انجمن تخصصی پوست و مو کیمیانفیس
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
  1. Top | #1

شماره عضویت
    4
    عنوان کاربر
    Member
    میانگین پست در روز
    0.21
    آدرس سایت من
    انتخاب نشده

پی آر پی چیست؟

لطفا عملکرد پی آر پی را توضیح بدهید و عوارض زیان بار فینستراید رو به صورت کامل علمی می خواستم بدونم.
    می دونم ناتوانی جنسی میاره ولی دقیق تر می خوام و اینکه موردی بوده با پی آر پی مو در اومده باشه یا باعث استحکامش بشه واقعا!؟

2. Top | #2

شماره عضویت
    2
    عنوان کاربر
    kimiyanafis
    میانگین پست در روز
    0.31
    آدرس سایت من
    انتخاب نشده
    سلام وقت بخیر
    پی آر پی یکی از روش های نوین بوسیله انتقال سلول های بنیادی است. در فرآیند پی آر پی ما تلاش می کنیم با انتقال پلاکت ها مشکلاتمون مثل ریزش مو و چروک و آسیب مفاصل و ریشه دندان و ترمیم زخم و جراحی و … را برطرف کنیم. در این روش از بیمار خون گرفته می شود و با سانترفیوژ کردن و جداسازی پلاکت ها آنها را در موضع آسیب دیده ترزیق می کنیم ولی این روش نتوانست در جامعه پزشکی در دنیا محبوبیت کافی را کسب کند زیرا در طی خونگیری و … احتمال کشت و انتقال سالم پلاکت ها خیلی خیلی کم است. بنابراین اثربخشی ما با توجه به هزینه پرداختی بیمار نمی بینیم و اما دو سوال بعدی شما دوست عزیز:
    روش درمانی پی آر پی را همینطور که دیدید بیشتر توسط پزشک عمومی توصیه و تجویز می شود و تقریبا کمتر متخصص ها این روش را توصیه می کنن زیرا کاشت مو برای ریزش های حاد و طاسی روش بهتر و موثرتری است، در پی آر پی افراد به روش های مختلفی جواب می دهند بعضی ها راضی هستند ولی بعضی از افراد هیچ نتیجه ای نمی بینن ولی چیزی که مطمئن هستیم اینه که تاکنون پی آر پی ایجاد عارضه یا آسیبی نکرده است پس فقط ممکنه هزینه مراجعه کننده بی نتیجه باشد. در مورد رفع ریزش و درمان رویش مو و استحکام ریشه مو ما انتظار داریم چنین چیزی اتفاق بیوفتد ولی در واقع بندرت پیش آمده بیمار از این روش درمانی تا این اندازه راضی باشد. با توجه به دستگاه های سانترفیوژ کوچک و بی کیفیت و عدم آشنایی و دقت اپراتورها و … من شخضا این روش را توصیه نمی کنم. با این هزینه قطعا بیمار نتیجه بهتری از درمان های دیگر می گیرد.
    فیناستراید (propecia)
    از طریق مهار آنزیم 5 آلفا ردوکتاز در فولیکول مو عمل می کند و سطح دی هیدروتستوسترون را در سرم و پوست سر کاهش می دهد ولی سطح تستسترون تغییر نمی کند، این دارو باید به مدت طولانی مصرف شود و برای اختلالات کبدی منع مصرف دارد و میل جنسی و نعوظ را در مردانی که استفاده می کنن کاهش می دهد. در ضمن در دوران بارداری عوارض جبران ناپذیری بر روی جنین پسر می گذارد. فیناستراید دارویی است که برای بیماری سرطان پروستات توصیه می شود پس می بینید که در مورد جزییات و عوارض دراز مدت این دارو صحبت های زیادی است ولی به اعتقاد من باید نگاه به مشکل بیمار کنیم و بیبینیم آیا اینقدر عارضه و مشکل ریزش مو حاد و غیر قابل جبران شده است که نیاز به درمان با این دارو داشته باشد زیرا این آخرین گزینه برای درمان است و در صورتی که بیمار ما تمام راه های درمان را بی نتیجه طی کرده باشد می توان توصیه کرد. بخصوص توجه دارید که مصرف این دارو باید طولانی مدت باشد.